15 Temmuza Üç Kala
Burcu ÖZKAN DEMİRKIRAN

Burcu ÖZKAN DEMİRKIRAN

Yazarlar

15 Temmuza Üç Kala

11 Temmuz 2018 - 17:45

15 Temmuz...Bir kez daha kurtuluş mücadelesi verdiğimiz o kanlı gece. Şair " Allah bu millete bir daha Istiklâl Marşı yazdirmasin. " diyerek aslında bir kez daha aynı acılar yaşanmasın temennisinde bulunmuştu ama maalesef milletçe acılara , gözyaşlarına , saskinliklara gark olunmuştu o gece.Tek farkla bu sefer düşman, bizden bildiklerimizdi, içimizdeki hainlerdi .

Kalkışmayi ilk duydugumdaki hissiyatimi, 10 yaşındaki ( o zaman) oğlumun dahi ağlayışını, " Anne şimdi ne olacak ," deyişini, apar topar ve ağlayarak köyden şehre gidisimizi ömrüm boyunca unutmam mümkün olmayacak. Tabi saçma sapan yorumları, kontrollü darbe söylemlerini ve daha nicesini de...

Insan üç beş damla kandan ve çamurdan ibaret .Maya herkeste aynı ama kanibozukluk parayla değil. Hele bu ülkede ihanetin kapıları bazıları için sonuna kadar açıkken hem de ardına kadar hiç değil. .Sihirli kelime "Tayyip".Tayyip Erdoğan düşmanlığı yap bir de kelimelerini " Ben Atatürkçüyüm. " sosuyla harmanla gerisi çorap söküğü. Tayyip nefreti tüm ilkelerin üstünde bir değer!!!Hal böyle olunca amaca giden yolda darbe de , ihanet de , bölücülük de mübah.

Çok şükür ki tüm oyunlara rağmen milletin feraset ve basiretiyle işgal girişimini lağvettik. Suçlular da hesap vermeye devam ediyor ve edecekler.Peki tehlike geçti mi? Tabiki hayır ama milletçe artık daha uyanık, daha cesur ve daha güçlüyüz. Biz bir olmaya , iri ve diri olmaya devam ettikçe evelAllah her şeyin üstesinden gelebiliriz.

Kabineye Dair :

Kabineyle ilgili en büyük sevincim ve takdirim Milli Eğitimin nihayet eğitim kökenli, işi bilen, egitimciye önem veren birine teslim edilmesi. İnanıyorum ki eğitim artık emin ellerde. Bir öğretmen ve vatandaş olarak beklentim büyük. Inşaallah bundan sonraki süreçte eğitimde çok güzel gelişmeler ve atılımlar yaşanacak. Allah utandırmasın!!!

Maliyenin başına Berat Albayrak gibi ehil birinin getirilmesi de bence gayet olumlu. Elbetteki güvendiği kişiye teslim edecekti maliyenin anahtarını. Ne yani eski SSK genel müdürüne mi verseydi!!!

En şaşırdığım isim de Hulisi Akar 'ın kabinede yer alması.

Eeeeee ne demistik " Vakit Türkiye Vakti " ....

YORUMLAR

  • 1 Yorum