Suların Durulması
Burcu ÖZKAN DEMİRKIRAN

Burcu ÖZKAN DEMİRKIRAN

Yazarlar

Suların Durulması

12 Eylül 2018 - 00:43

Çok karmaşık , cok bilinmeyenli denklemli bir süreçten geçiyoruz. Ne kadar sürecek, gemi ne zaman limana varacak; şimdilik belli değil.Temennimiz en kısa zamanda suların durulması. Sular bulanmadan durulmaz , demis büyüklerimiz. Ve güneşin doğmasına en yakın an ,gecenin zifiri karanlik olduğu andır.

Elbet her gecenin bir sabahı , her kisin da bir bahari mutlaka vardır. Bize düşen, elimizden geleni yapıp sabretmektir. Gezi günlerinde çok yeise kapılmıştım nasıl bitecek bu karmaşa diye. Ama o günden beri zuhur eden her olay , geridekini unutturup rahmet okuttu.Insaallah anki , son olsun.Aslinda tek cephede savaşıyor olsaydık her şey daha kolay olurdu .Oysa ne cephe tek ne de düşman .Hele içerdeki kraldan çok kralcilarin varlığı, faaliyetleri , biteviye müdahale çağrilari, yalanla halkta infial yaratma çabaları; var olan sorunu daha da kroniklestiriyor.Zaten günün sonunda da bu fırsatçı farelerin kepazelikleri kalacak akıllarda.

Bildiğiniz gibi gectigimiz gün CB Erdogan ,Tahran' daydı. Ruhani ve Putin ile görüştü ve yine barıştan yana olunduğunu vurguladı. Aksi halde sınır güvenliğimiz için gerekenleri yapmaktan da geri durulmayacagini deklare etti .Idlip'e saldırılması demek bizim için yeni mülteci akını demek ve maalesef şu sıkıntılı süreçte, yeni mülteci alacak yerimiz de gücümüz de yok.Halihazirdakiler yetiyor da artıyor çünkü.

Ensar olmak kolay değil, muhacirin halinden anlamak gerekir .Muhacir olmak da kolay değil, ensarın kıymetini bilmek gerekir .Biz ne kadar ensar olabildik, muhacir ne kadar kıymet bildi veya biliyor, tek tek yazmaya gerek yok .Zaten her şey malumunuz .( En son geçenlerde memleketim Elazig'da Suriyelilerle halk birbirine girdi. Hangi taraf haklı ya da haksız konusuna zaten girmeyeceğim ama bu tür olaylar muhacir nefretini körüklediği gibi iktidara karsi da küskünlük yaratıyor. Yakında bir seçim varken bu durum zamansız tabiki)

Şayet Idlip'e saldırı olursa okuduklarimdan edindiğim kadarıyla Armagedon olarak da bilinen son savaşı yani Melhame- i Kübra sürecini başlatacak. ( dileyen araştırıp ayrıntılarını öğrenebilir. )Allah göstermesin ama seyir onu gösteriyor.

Allah yar ve yardımcımız olsun .Bugünümüzü arayacak hale getirmesin ınsaallah.

YORUMLAR

  • 0 Yorum