HIRDAVAT ZERZAVAT HAYVANAT
F.Hundi SARIÇAM

F.Hundi SARIÇAM

Yazarlar

HIRDAVAT ZERZAVAT HAYVANAT

14 Aralık 2018 - 01:05

Taş demir hırdavat, elma portakal zerzavat. Ağızı olan konuşuyor. Yakında konuşmaya başlar cem-i cümle hayvanat.

Yıllarca Demirtaş çıktı ekranlara afkırdı afkırdı, dokunan olmadı. Baktı kimse bir şey yapmıyor, kendini bir şey sandı. En sonunda tıktılar içeri.

Şimdi de portakal afkırıyor. Şimdi mi dedim pardon ! o da yıllardır afkırıyor. Ya hu kardeşim bir babayiğit savcı hakim yok mu bunu sustursun. Bir kez de zamanında kilitleyin şu kapıyı.

NİYE BEKLİYORSUNUZ ? NEYİ BEKLİYORSUNUZ ?

Vatan hainleri birer sarı yelek yanında da 200 TL dağıtsın, kansızlar da alıp sokağa çıksın diye mi bekliyorsunuz ?

Böyle bir durum da polise askere gerek kalmadan tuttuğumuzu dövelim. Kargaşamı olacak biz böyle yapınca, zaten olacak o kargaşa. Polis asker kurallara uymak zorunda garipler bir şey yapamıyorlar.

Bu işte bizim yumuşak karnımız. İşte tam da kaşınacak nokta burası. Bunu bilen üst akıl, veya ne derseniz deyin işte o, ortalığı velveleye vermek için bunu maşalarıyla algıları yönetmeye başladı bile. Hatta gezi parkında tek kişilik eylemle başladı. Önünde de bir pankart. Ne yazılı ?

Gelelim asıl meselemize…Bir sarı yelek olayı olursa ülkemizde Allah korusun…Kan akar maalesef. Bu yumuşak karnımızı kaşıyacaklar aman dikkat edin !

Herhangi bir olumsuz durumu eleştirme hakkı vardır, protesto etme hakkı da vardır. Bunun usulü de vardır. Yüzyıllarca Dünya’da hüküm sürmüş bir neslin , sarı yeleklerle taklitçi ve maksadını aşan bir protesto yapmasını istemiyorum.

Etrafa , kamu malına, yetim malına zarar verirseniz eğer ( ki böyle bir protesto Türk’e has bir protesto olmaz ) TÜRK evladı karşınızda olur bunu da böylece bilin ! Yanlışa yanlış hep beraber diyelim. Yanlışa yanlış derken yanlış yapmayalım.

Herkes bir dakikalığına düşünsün. Böyle bir protestodan hiç kimseye hayır gelmez.

O yüzden alışverişi pazara bırakalım. Pazarcıya daha çok yakışıyor Taş demir hırdavat , elma portakal zerzavat.

YORUMLAR

  • 0 Yorum