Çıta Çok Yükseldi , Dikkat
Faruk Çak

Faruk Çak

Kısa Mesajlar

Çıta Çok Yükseldi , Dikkat

14 Temmuz 2018 - 01:14

-Helikopter yaptık ,Tekerleği senin mi?

-Uçak yaptık ,Kanadı senin mi?

-Denizaltı yaptık ,Dürbünü senin mi?

-Silah yaptık ,Kurşunu senin mi?

-SİHA yaptık ,Kumandası senin mi?

Bu ülkeye tek kulp bile takmayanların ,yapılan projelere her kulpu taktığını GÖRDÜK.

Ayrıca belli bir kitle varki , evlere şenlik

'Bunların üretildiği fabrikalar neredeymiş,neden göremiyorlarmış '

Meselede bu ya 

Bu ülkede yaşayıp bihabersiniz ,vatandaşın gördüğünü siz göremiyorsanız ,sizde bir problem var demektir

Yarın arabanıza bindiniz şoföre çek şuraya dediniz ,bu işletmelerin kapısına dayandınız ,gerimi çevrildiniz.

Siz bunların fabrikalarını merak ederken Sn Erdoğan ,5 yılda dahi tamamlanması güç olan  100 günlük program açıkladı ve %97 gerçekleşme oranı ile hizmete girdi

Size küçük bir dipnot:

Artık vatandaştan oy almak istiyorsanız 

Ya açıklanan programın 2 katı bir hizmetle vatandaşın kapısını çalın , bunu başaramıyorsanız aynı programı 50 günde yapmayı taahüt edin ,başka şansınız kalmadı

Çıta öyle böyle değil çok yükseldi.Bu çıtanın altındaki her söylem ve eylem,Ak Parti teşkilatları rehavete kapılmazsa,büyük hatalar yapmazsa  sizi daima muhalefette kalmaya mecbur bırakacaktır .

Hata demişken bir parantez açmakta fayda var ,teşkilatını metal yorgunluğu var diyerekten yenileyen Ak Parti ,yeni oluşturduğu ve kongreye gittiği yöneticileri genç eğitimli olabilir ancak hafif tecrübesizlik hakim.Önemle üzerinde durması gerekilen konu,gerçekten metal yorgunluğu var mı ? bunu ivedilikle en yetkili ve en güvenli kişilere birkez daha araştırması yapılmalı,yorgun olanlar zaten değişti ama yorgun olmayanlardanda değişen varsa acil olarak sistem geri yükleme yapmalı ,mazallah yanlışlıkla değişen teşkilatlar var ise bunların yerine gelenler o boşluğu doldurmaya yeterli olmayacaksa ,yerel seçimlerde telafisi olmayan sonuçlar alınmasına sebeb olabilir.

Böyle olduğuna dair duyumlar son günlerde oldukça artmış gözüküyor.İnsanın olduğu yerde hata olabilir ve Anayasanın değişmez üç maddesi değildir, telafisi herzaman vardır.Seçimden sonra değiştirmenin faydası olmayacağını dikkate alırsak ,seçim öncesi çek etmesinde fayda vardır.

2015 seçimlerini hatırlarsak ,milletvekilleri adayları hep eğitimli kişilerden oluşmuştu,alınan sonuçlar iç açici değildi,ne zaman ki Ak Parti Genel Başkanı Sn.Erdoğan listede revizyon yaptı , tecrübeli isimleri vitrine çıkarttı , seçim tekrarında sevindirici bir sonuç alınmasını sağladı.

 

Sonuç olarak muhalefetin cılızlığı rehavete sürüklememeli ,en ufak bir kıvılcım muhalefetin dirilmesine ,Ak Partinin enerjisinin düşmesi için yeterli olabilir.Vakit kaybetmeden Ak Parti teşkilatlarına  yeni katılan bireylere seçimin önemi nakış nakış işlenmelidir.İlk defa Ak Partiyle tanışan yöneticiler ilk seçimde Ak Partinin handikapı gözükmektedir.7-8 seçim atlatmış teşkilatı sil baştan değiştirmek çok büyük rist teşkil etmektedir.

Seçimleri eğitim değil , tecrübe ve samimiyet kazandırır.Ülkeyi yeniden inşaa etsenizde ,vatandaşın elini samimi sıkan aday oyu alacaktır.

Kalın sağlıcakla.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum